); } if (is_archive()

O poszukiwaniu prawdy w związku miłosnym

przez w 06/05/12 o 4:57 pm

W indywidualnym rozwoju każdego z nas powinno być wpisane doświadczenie prawdziwego związku miłosnego, który dla dwojga osób powinien być jednoznaczny z rozwojem duchowym i psychicznym. Na drodze tego rozwoju celem powinno być poszukiwanie prawdy i wzrastanie świadomości obojga partnerów.

Aby rozpocząć tą wędrówkę we dwoje i ją kontynuować niezbędna jest odwaga. Wędrówka ta może być bolesna i trudna lecz jest konieczna aby pokazać nam czy jesteśmy zdolni prawdziwie kochać. To co jest bolesne może być zarazem wzbogacające.

Dwoje osób którzy decydują się tworząc prawdziwy związek miłosny powinni od początku być szczerzy i otwarci nie tylko wobec drugiej osoby ale również wobec siebie. W poszukiwaniu prawdy nie pomagają  wymówki, próby usprawiedliwiania się, brak wiedzy, złudzenia czy też przesadne skupienie na sobie i na własnym ‘ja”. Łatwo oszukać siebie samego bo poszukiwanie prawdy może wydawać się dramatyczne, trudne i sztywne – ale ta wędrówka nigdy się nie kończy.

Własne „ja” jak i „ja” naszego partnera jest kruche i niejednoznaczne. Aby uniknąć projekcji własnych defektów, braków i negatywnych stron naszej osobowości poza siebie, często i na partnera – należy je zaakceptować i porozmawiać o nich z partnerem. Aby interpretować je i odczytywać jako całość naszej osoby. Obydwoje partnerzy muszą mieć odwagę aby demaskować swoją świadomość, wtedy gdy wkradnie się do niej fałsz. Mieć odwagę aby szukać prawdy to oznacza zjeść daleko w głąb siebie i odkryć wszelkie mroczne, maniakalne, obsesyjne, depresyjne mechanizmy które charakteryzują naszą osobowość. Stanąć twarzą w twarz z nimi i pokonać je.

Druga osoba czuję się naprawdę kochana kiedy umiemy dzielić się z nią istotnymi rzeczami. Kiedy nasz partner jest autentycznie z nami związany nie ma potrzeby bać się swojej bezbronności, słabości i tego że nie jesteśmy doskonali. Ilekroć czujemy się nadzy i pozbywamy się tego co nie jest prawdziwe i autentyczne tym bardziej uczymy się kochać jeszcze bardziej i robimy kolejny krok na drodze naszego rozwoju zarówno indywidualnego jak i wspólnego.

Bo tylko przez akceptację siebie możemy otwierać się szerzej na życie i kochać jeszcze bardziej.

Podobne artykuły:


4 komentarze do “O poszukiwaniu prawdy w związku miłosnym”

 1. Aka

  Sie 25th, 2012

  „Druga osoba czuję się naprawdę kochana kiedy umiemy dzielić się z nią istotnymi rzeczami.”

  To chyba za mało. Łatwo stworzyć pozory- dopuszczam do małych rzeczy, wielkie zostawiam dla siebie.

  • Tomasz Sobolewski

   Sie 25th, 2012

   Też tak myślę, że jak dopuszczamy drugą osobę do małych rzeczy, możemy tym stwarzać tylko pozory – a to może okazać się naprawdę o wiele za mało aby nasz związek był satysfakcjonujący…

 2. Adam

  Gru 3rd, 2012

  Trafiłem na Twojego bloga przez przypadek. Temat milosci jest dla mnie jednym z najwazniejszych w zyciu i mysle ze bez niej szlowiek bylby ncizym. A co do milosci obustronnej to mysle, ze ta prawdziwa zawsze jest i bedzie odwzajemniona…

  • Tomasz Sobolewski

   Gru 4th, 2012

   tak, to prawda…. Miłość jest nieśmiertelna….

Leave a Reply