); } if (is_archive()

O świadomości energii seksualnej

przez w 23/06/12 o 9:54 am

Ciało we wszystkich kulturach antycznych było uznawane za świątynię Boga, było szanowane, pielęgnowane, strzeżone i wielbione. Dzięki niemu możemy doznawać radości życia, być zmysłowi, poznawać siebie, wsłuchiwać się w siebie i uczyć się lepiej rozumieć. Ciało też jest narzędziem Duszy . Ciało może służyć do tego aby rozwijać w sobie różnorodne, subtelne rodzaje energii.

Największa siłą człowieka jest energia seksualna. Energia seksualna jako rdzeń życia wzmacnia inne rodzaje energii z jakimi się styka – energię witalną, emocjonalna i duchową. Zgodnie ze starymi przekazami (Tao) seksualność można używać dla zdrowia, do leczenia, jak i do rozwijania naszej mądrości. Energia seksualna, która jest naszym początkiem, używana świadomie może pomóc się nam na nowo odrodzić. Jest uniwersalna, dlatego można użyć ją do różnych celów. Poza uleczeniem ciała możemy dzięki niej poszerzyć świadomość i rozwijać się duchowo.

Obecnie seksualność jest wykorzystywana do różnych celów; ekscytacji, biznesu, czy zwykłej próżności. Niesie ze sobą duży ładunek wstydu, niezrozumienia, zagubienia. Na seks i swoją seksualność patrzymy poprzez pryzmat nauki kościoła, różnych wyznań czy wręcz stereotypów. Często kojarzy on się z grzechem i strachem. Żyjemy w czasach swobody seksualnej a równocześnie o swojej seksualności niewiele wiemy. Z tej niewiedzy nasze potrzeby i pragnienia seksualne mogą budzić niepokój i wzbudzać niepotrzebny wstyd.

Tymczasem zgodnie ze starymi przekazami, energia seksualna może być wykorzystywana we wszystkich aspektach naszego życia, służyć zdrowiu fizycznemu i rozwojowi duchowemu. Aby nasze narządy  płciowe nie były oddzielane od naszego ciała jak ciało od naszej duszy. Aby rozkosz seksualna kojarzyła się ze zdrowiem a nie z moralnością.

Energia seksualna ma tą niezwykłą moc że odradza cały organizm człowieka. Nie tylko fizycznie – również mentalnie. Nauki tantry mówi o tym, że energię seksualną można wykorzystać jako obiekt medytacji która przeradza się w świadomość. Energia seksualna łączy w sobie to co odwieczne: małżeństwo mężczyzny i kobiety, ducha i materii, nieba i ziemi. Funkcją energii seksualnej w tantrze jest budowanie ciała astralnego wewnątrz ciała człowieka. Uświadomiona energia może być naturalną odżywką do rozwoju duchowego i dojrzewania emocjonalnego.

Sir John Woodruffe, angielski autorytet z dziedziny praktyk indyjskiej tantry, stwierdza, że siła znajdująca się w centrach płciowych skierowana ku górze, wzmacnia wszystkie umysłowe i fizyczne działania. Że umysł, oddech i działania seksualne są wzajemnie ze sobą połączone.

Życie może być pełne blasku kiedy właściwie nauczymy się przekształcać swoją energię seksualną. Energia ta może być przekształcona na duchowe potrzeby o ile prawidłowo nauczymy się praktykować nasze życie seksualne. I jak podkreślają nauki tantryczne i ezoteryczne aktywność seksualna bez miłości jest destrukcyjna – utrata nasienia jest utratą energii.
Wraz z miłością przychodzi czas na doskonalenie podnoszenia swojej energii, uruchomienia boskie energii Kundalini – symbol nierozbudzonej kosmicznej energii – która przechodzi przez wszystkie ośrodki energetyczne (czakry – centra świadomości) w ciele. Energia ta – jako najwyższa siła w człowieku – prowadzi do poszerzenia swojej świadomości, oświecenia, ponownego narodzenia…..

 

Podobne artykuły:


Leave a Reply