); } if (is_archive()

O umiejętności i pamięci słuchania

przez w 03/06/12 o 6:46 pm

Umiejętność słuchania czyli odbierania i przyjmowania jest zasadniczą umiejętnością na drodze do wyższej świadomości i na drodze do miłości.
Ta umiejętność właśnie powoduje, że okrywamy druga osobę wewnątrz nas. To umiejętność słuchania jest niezbędna aby dogłębnie poznać  samego siebie,  aby poznać partnera i zrozumieć jego drogę. Słowem jest konieczna aby się rozwijać. Aby uwolnić się od swojego narcyzmu i mechanizmów projekcji. Aby osiągnąć prawdziwy wymiar istnienia.

Bez umiejętności słuchania wszystko znika: przeszłość, obecny partner wewnątrz nas, nie istniała by rzeczywistość ani życie. Aby dojść do prawdy, do prawdziwej miłości trzeba zapomnieć o swojej subiektywnej rzeczywistości, o swojej tożsamości, a to jest możliwe dzięki możliwości umiejętności słuchania.

Słuchać to otworzyć się na istnienie które jest już wewnątrz nas, przyjmować życie. Zdolność słuchania otwiera nas na inny wymiar istnienia, na naszego partnera i innych ludzi, otwiera nas na miłość. Słuchać to oznacza również przyjmowanie tego co istnieje ponad naszą jaźnią, naszą psychiką – że istnieje wieczna niezniszczalna dusza.

Umiejętność słuchania zaprowadza nas do ciszy we własnym wnętrzu. W ciszy tej możemy zauważyć swoje własne światło. Umiejętność słuchania to także pamięć która pozwala wrócić nam do przeszłości. Przeszłość pozwala nam iść obraną drogą abyśmy mogli być bardziej świadomi, abyśmy nauczyli się prawdziwej miłości. Pamięć to wspomnienia o pierwszych krokach stawianych razem, o złożonych przyrzeczeniach, o prawdzie która czyni nas jako parę dojrzalszą, silniejszą i odważniejszą.

Pamięć pozwala nam przeciąć narcystyczny krąg w nas samych. Przypomina o naszych słabościach i ograniczeniach. Umiejętność słuchania pozwala nam rozwijać swoją osobowość oraz pokonywać swoje słabości i lęki.

Umiejętność słuchania oczyszcza nas bowiem i pozwala rozwijać się dalej.

Podobne artykuły:


Leave a Reply