); } if (is_archive()

W poszukiwaniu świadomości w miłości…

przez w 22/03/12 o 8:12 pm

Zdolność do miłości wiąże się z rozwoje naszej osobowości, który dla każdego z nas jest czymś niepowtarzalnym i jedynym. I tak jak nie dostaniemy pigułki na szczęście – tak nie ma recepty na miłość. Olbrzymia liczba rozwodów i rozstań dowodzi, że ludzie są nieszczęśliwi w miłości.

Związek dwojga ludzi oparty na prawdziwej miłości to związek gdzie nie ma miejsca na rywalizację, oszukiwanie siebie czy też zabawę w miłość. Związek taki to poszukiwanie wspólnie prawdy, gdzie się demaskuje fałsz i dąży do jedności.

Celem człowieka jest zdobycie świadomości. Jednym ze sposobów aby tą świadomość zdobyć jest związek oparty na miłości. Przeżywanie prawdziwej miłości służy rozwojowi każdego z partnerów i prowadzi do osiągnięcia świadomości. Obciążenia, uwarunkowania, przyzwyczajenia każdego z nas utrudniają osiągniecie stanu świadomości.

Dążenie do pogłębiania swojej  świadomości rozpoczyna się w pojedynkę gdy poszukujemy swojej tożsamości. Kiedy chcemy poznać siebie i odkryć swoją prawdę o sobie samym. Dopiero wtedy gdy stan naszej świadomości pozwala  odnaleźć wewnętrzny spokój jesteśmy gotowi  by tworzyć związek z drugą osobą.

Wiele osób traktuje związki jako sposób na rozwiązanie swoich niezaspokojonych potrzeb. Ilu osobom się wydaję, że kochają bo są dobrzy, mili i wyrozumiali. Tkwią we własnym wyobrażeniu miłości. Utożsamiają się z partnerem, nie umieją odnaleźć własnej autonomii i niepowtarzalności, własnej jedności. Lub w sposób egoistyczny traktują związek, który ma im służyć tylko dla własnej przyjemności.

Kiedy osiągniemy już pewien poziom świadomości ona sama prowadzi nas w świat. Wtedy to stajemy się bardziej dyspozycji i otwarci na innych nie zapominając o swojej przeszłości. Nie idealizujemy i nie ulegamy marzeniom zwłaszcza wtedy gdy wydaje nam się że spotkaliśmy tą właściwą osobę. Potrafimy panować nad emocjami.
I to co najistotniejsze: w związku miłosnym: dążymy do ujawnienia prawdziwych postaw oraz do autentycznego porozumienia, które oparte jest na szczerości. Bo to szczerość i prawda jest podstawą na której buduje się świadomy związek…….

Podobne artykuły:


Leave a Reply